Nye kurs innen arrangement og dømming av seilsport

Nye kurs innen arrangement og dømming av seilsport

Rogaland Seilkrets planlegger å arrangere Dommer I kurs, Dommer II kurs, og Arrangør II kurs gitt at det melder seg nok deltakere.

Datoer er ikke satt, men vi ser for oss at det blir mellom november og februar.

I Stavanger Seilforening er vi alltid opptatt av å få flere medlemmer til å være med på arrangør-siden. Regattaer trenger arrangører og dommere. Jobben blir mer interessant dersom man kan litt mer om den. Det å forstå drillen på arrangør-siden er også veldig nyttig for regatta-seilerne, og det å overvære en regatta fra arrangør-båtene, er også veldig lærerikt iht. regattaseiling. Verden ser litt annerledes ut fra den siden. Vi oppfordrer våre medlemmer til å melde interesse for denne viktige oppgaven. Kontakt Daglig leder.